فندک

راهنمای خرید فندک

چه سیگاری باشید و قصد خرید فندک برای خودتان را داشته باشید و چه قصد هدیه دادن داشته باشید. فندک می‌تواند یک وسیله لوکس و کاربردی باشد. در این مقاله شما را راهنمایی خواهیم کرد که چگونه یک فندک مناسب بخرید. با چی بپوشم همراه باشید.

راهنمای خرید فندک

مهم نیست که اهل سیگار کشیدن هستید و یا خیر. مطمئنا برای شما هم اتفاق افتاده است که یک ظاهر یک فنـدک برایتان جالب باشد و تمام حواس شما را به خود جلب کند. اما برای خرید باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

نوع فندک مهم است

ابتدا باید مشخص کنید که هدف شما از خرید فنـدک چیست؟ به عنوان مثال اگر قصد کمپینگ دارید باید به سراغ فندک‌های بلند بروید؛ چرا که هدف شما احتمالا روشن کردن آتش خواهد بود. ولی اگر برای روشن کردن سیگار می‌خواهید خرید کنید، بهتر است به سراغ فندک‌های کوچک و جمع و جور بروید.

به سهولت فکر کنید

اگر سیگاری هستید، مطمئنا سهولت استفاده از این اکسسوری بسیار مهم است. سریع روشن شدن و ایمن بودن از مهمترین فاکتورهایی است که افراد سیگاری در انتخاب فنـدک به آن توجه می‌کنند.

به طرح و رنگ توجه کنید

فاکتور بعدی که از دیدگاه بسیاری در اولویت است؛ طرح و ظاهر فـندک است. اینکه فـندک مورد استفاده شما یک ظاهر ساده داشته باشد و یا صورتی رنگ باشد! شاید مانع از این شود که در برخی از جمع‌ها از ان استفاده کنید! پس به ظاهر و برند تولید کننده آن توجه داشته باشید.

با انواع فندک آشنا شوید

فندک‌های مختلف براساس نوع سوخت خود به ۳ دسته کلی تقسیم می‌شود که در این بخش به معرفی این دسته خواهیم پرداخت تا شما را در انتخاب و خرید فـندک کمک کنیم.

فندک‌های گازی

این مدل از فندک که به نوعی متداول‌ترین و پرمصرف‌ترین انواع آن است، توسط گاز مایع درون محفظه مخصوص روشن می‌شود. این فندک‌ها به دلیل این که قابلیت شارژ مجدد را به راحتی دارند، برای مصارف مختلف خانگی، سفری و به عنوان فندک شخصی برای روشن کردن سیگار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

فندک‌های بنزینی

فندک‌های بنزینی که جز مدل‌های تقریبا گران قیمت هستند که نفت یا بنزین را به عنوان سوخت مصرف می‌کنند. این مدل‌ها یک فتیله دارند که در مخزن حاوی بنزین قرار می‌گیرد، به علاوه فندک‌های بنزینی دارای دهانه ای هستند که دریچه ای برای تنظیم خروج گاز دارد.

فندک‌های برقی

یکی از انواع فندک که به نام فندک المنتی نیز معروف است و معمولا برای مصارف فردی مثل روشن کردن سیگار مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مدل بر خلاف سایر فندک‌ها شعله آتش ایجاد نمی‌شود و با حرارتی که ایجاد می‌کند می‌توان از آن استفاده کرد. فندک‌های الکتریکی قابل شارژ شدن با USB هستند و به همین دلیل به آنها فندک شارژری هم می‌گویند و با توجه به عدم آتش زایی، خطر کمتری نسبت به سایر مدل‌ها دارند.

فندک‌های  اتمی

این نوع فندک که پر قدرت تر از فندک‌های معمولی است، حرارتی چندین برابر بیش تر تولید می‌کند. فاکتور جرقه زنی در فندک‌های اتمی یک پیزو الکتریک است که باعث متمرکز کردن شعله و در نتیجه تولید حرارت بسیار زیاد در مدت زمان کم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.